Пулітцерівську премію-2021 отримала дівчина, яка зняла на відео момент убивства Джорджа Флойда. Хто ще переміг?

Дарнелла Фрейзер у 17 років зняла відео з моментом убивства Джорджа Флойда
Дарнелла Фрейзер у 17 років зняла відео з моментом убивства Джорджа ФлойдаДарнелла Фрейзер / Instagram

У 2021 році журі Пулітцерівської премії відзначило нагородою в номінації «Особлива згадка» 18—річну Дарнеллу Фрейзер — дівчину, яка зняла на відео момент смерті афроамериканця Джорджа Флойда в травні 2020 року.

Перелік переможців Пулітцерівської премії оголосили в п’ятницю, 11 червня.

У своєму рішенні журі зазначило, що відео Фрейзер «викликало протести проти поліцейського насилля в усьому світі, підкреслюючи важливу роль громадян у досягненні мети журналістики — правди й справедливості».

«Особлива згадка» — це номінація Пулітцерівської премії, якою відзначають людей, що не підпадають під інші номінації. Так, у 2020 році цю нагороду посмертно отримала Іда Веллс за висвітлення насилля проти афроамериканців у 1920-30-х роках.

У категорії «Журналістика» журі Пулітцерівської премії також присудило нагороди за матеріали, пов’язані зі смертю Флойда. Так, видання з Міннеаполіса Star Tribune перемогло в номінації «За видатне подання сенсаційного матеріалу», а фотографи Associated Press — у номінації «Новинна фотографія».

У номінаціях «Критика» і «Публіцистика» нагороди здобули Майкл Вільямс із Richmond Times-Dispatch та Веслі Морріс із The New York Times за серії публікацій про ідеологію вищості білої раси в історичній перспективі й проблему расизму у сучасних США відповідно.

Крім того, нагороду за висвітлення пандемії коронавірусу отримало видання The New York Times (номінація «За служіння суспільству») і журналіст The Atlantic Ед Йонґ (номінація «Пояснювальна журналістика»), а також фотограф Associated Press Еміліо Морренаті (номінація «Художня фотографія»).

Ще свого першого «Пулітцера» отримало видання BuzzFeed News, відоме переважно за матеріалами про інтернет-культуру. Йому присудили нагороду в номінації «Міжнародна журналістика» за серію публікацій про утиски китайською владою уйгурів у Сіньцзяні.

У 2021 році Пулітцерівську премію, як і минулоріч, присуджували у 22 номінаціях. Повний перелік переможців Пулітцерівської премії-2021 дивіться на офіційному сайті.