Президент Росії Володимир Путін анонсував розмову про Україну з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, зазначивши, що про Україну говоритимуть у контексті «урегулювання української кризи».

Президент Росії Володимир Путін анонсував розмову про Україну з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, зазначивши, що про Україну говоритимуть у контексті «урегулювання української кризи».

Про це він повідомив під час прес-конференції перед зустріччю з  канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Президент Росії Володимир Путін та канцлерка Німеччини Ангела Меркель на прес-конференції перед зустріччю, 18 серпня 2018 року. Фото: EPA-EFE/CLEMENS BILAN

«Ми звісно будемо говорити про Україну, як сказала пані федеральний канцлер, у контексті урегулювання української кризи, яка, на жаль, ніяк не просувається, маючи на увазі безальтернативність реалізації Мінських угод. Відзначити нашу зацікавленість у роботі в межах Нормандського формату і контактної групи, готовність і надалі надавати сприяння моніторинговій місії ООН», — сказав Путін.

Також Путін сподівається, що йому в переговорах з Меркель «вдасться просунутися в напрямку української кризи».

«Сподіваюся, що нам вдасться просунутися у цьому напрямку», — вказав Путін.

Канцерка Німеччини Ангела Меркель зазначила, що над питанням Мінських перемовин «уже давно працюють».

«Ми повинні працювати над тим, щоб знайти рішення. Це стосується, по-перше, питання України. Над цим уже доволі довго працюємо. Основа є й вона лишається — це Мінські угоди. Хоча треба констатувати, що в нас поки немає стабільшого перемир'я», — сказала канцлерка.

Також вона анонсувала перемовини про роль місії ООН у перемир'ї.

«Сьогодні поговоримо про створення місії ООН, яка змогла б грати свою роль у мирному процесі. Німеччина готова нести за це відповідальність», — сказала Меркель.

Також на прес-конференції Путін назва будівництво газопроводу «Північний потік-2» виключно економічним проектом.

Нагадаємо, востаннє перед зустріччю 18 серпня Путін та Меркель  зустрічались у травні цього року: на спільній зустрічі лідери обговорили транзит газу через Україну після запуску «Північного потоку-2».

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile