Світ

Путін: «Північний потік-2» — це виключно економічний проект

19 серпня, 2018 15:48
Світ/Путін: «Північний потік-2» — це виключно економічний проект
Зберегти
Вигляд
Президент Росії Володимир Путін назвав будівництво газопроводу «Північний потік-2» виключно економічним проектом.

Президент Росії Володимир Путін назвав будівництво газопроводу «Північний потік-2» виключно економічним проектом.

Про це він заявив під час прес-конференції перед зустріччю з  канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

«Північний потік-2» — це виключно економічний проект», — сказав Путін.

Також він додав, що проект «не закриває можливості продовження транзитних поставок російського газу через територію України».

«Головне, щоб цей український транзит, він традиційний для нас, відповідав економічним вимогам, був економічним у всіх сенсах цього слова», — сказав президент Росії.

Путін сказав, що реалізація проекту «Північний потік-2» дозволить «задовільнити попит Європи».

«Його реалізація дозволить покращити європейську газотранспортну систему. Верифікувати маршрути постачань і мінімізувати транзитні ризики. А головне — задовільнити попит Європи на енергоресурси», — сказав Путін.

16 липня Президент США Дональд Трамп заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» Росією ставить під загрозу ринок збуту сланцевого газу США в Європі, тому робить США та Росію суперниками.

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

Меркель у відповідь підкреслила, що Німеччина формує свою політику самостійно та без впливу Росії.

Після цього Трамп та Меркель на спільній прес-конференції заявили, що мають «чудові стосунки».

Також на саміті НАТО генсек альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс як і раніше засуджує анексію Криму Росією та втручання РФ у внутрішні справи інших держав, але це не привід ізолювати Росію.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

 

Пов`язані новини