Президент Росії Володимир Путін заявив, що до анексії українського Криму Київ більше забирав у півострова грошей, ніж давав. Про це йому нібито розповів прем’єр часів Януковича Микола Азаров. Насправді Крим, як і більшість регіонів, був дотаційним регіоном.

Про це Путін заявив під час спілкування з працівниками суднобудівного заводу в анексованій Керчі, передає ТАСС.

Так, президент РФ заявив, що «за України все поступово занепадало». Також він розповів, що нібито розмовляв «з останнім прем’єром України, коли були нормальні відносини», (тобто з Азаровим), і запитував, чому Київ «забирає гроші з Криму».

«Він каже: У нас вибору немає, Крим щось генерує, ми змушені забирати звідти більше, ніж давати, для того, аби підтримувати інші регіони України», — розповів Путін.

Водночас він каже, що це не була «навмисна робота проти Криму», а вимушені дії «через важку економічну ситуацію».

Насправді це суцільна пропаганда від російського президента, бо на час анексії Крим був дотаційним регіоном, як і більшість регіонів країни. Зокрема у березні 2014 року до анексії півострова тодішній міністр фінансів України Олександр Шлапак казав, що Крим був і є дотаційним регіоном. Так, у 2013 році він зміг забезпечити свої фінансові потреби на 51,2%.

«Кримські платники податків заплатили до бюджетів усіх рівнів 8,5 млрд грн. При цьому одержали з бюджету 16,6 млрд грн. Дотація Пенсійному фонду Криму становила 3,4 млрд грн», — розповів міністр.

Дослідження 2014 року, що ґрунтується на даних Держстату та Держказначейства, демонструє, що фактично тоді «годувальниками» були лише три області (і ні, це не Донбас) — Харківська, Дніпропетровська та Полтавська.

Так, на Харківщині є видобуток газу та нафти, На Дніпропетровщині — залізної руди, на Полтавщині — усіх цих копалин.

Сальдо нарахувань до держбюджету за регіонами у 2013 році

Чому це важливо: Фактично це є черговою спробою вищого російського керівництва виправдати незаконну анексію Криму, мовляв, дивіться, як погано було кримчанам за України, коли Київ забирав гроші, а ми (Москва), навпаки, фінансуємо регіон.

Також є великі сумніви, що Микола Азаров, безвідносно до ставлення до цієї персони, міг сказати такі слова Путіну, бо точно володів інформацією про дотаційність Криму. Це чергова демонстрація, що Володимир Путін не побоїться вигадати будь-яку брехню, аби виправдати свої зовнішньополітичні авантюри.

Поділитись: