Посол України в Австрії Олександр Щерба вважає, що візит президента Росії на весілля глави австрійського МЗС Карін Кнайсль був «поганою послугою союзникам РФ» в Австрії.

Посол України в Австрії Олександр Щерба вважає, що візит президента Росії на весілля глави австрійського МЗС Карін Кнайсль був «поганою послугою союзникам РФ» в Австрії.

Таку думку посол Щерба висловив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Моя особиста думка така: Путін зробив погану послугу своїм союзникам в Австрії, коли я дивлюсь на ту реакцію, яка була в соціальних мережах... Були контакти на дуже високому рівні після того між Україною і Австрією. Мені здається, Австрія розуміє, що це зашкодило. І Путін розуміє, що зашкодив прихильникам цим візитом», — сказав Щерба.

«Це була помилка, мені здається, це замислювалось якось інакше», — наголосив він.

За його словами, тема візиту Путіна викликала резонанс та «здебільшого негативну реакцію» в Австрії. 

На питання, чого Україні очікувати від Австрії у контексті військового протистояння з Росією, Щерба відповів:  

«Австрія дуже чітко дала зрозуміти під час головування в ОБСЄ: що її пріоритет — полегшити страждання цивільного населення на сході України. І це правильно було сприйнято в Україні, і на мою думку, це пасувало до австрійських реалій, мається на увазі, нейтралітету. Я думаю, що Австрія і далі буде працювати саме в тому плані: запрошувати дітей на відпочинок в Австрію, давати можливість солдатам реабілітуватись... вони (австрійці, ред.) не покидають надії стати посередником в цьому конфлікті», — наголосив посол.

Нагадаємо, 18 серпня Володимир Путін відвідав весілля очільниці МЗС Австрії Карін Кнайсль та танцював із нею напередодні зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Експерт Європейської платформи за демократичні вибори Антон Шеховцов в коментарі Громадському сказав, що Путін поїхав на весілля в Австрію, бо йому вигідно виглядати не ізольованим.

Канцлер Австрії Себастьян Курц наголосив, що політика Австрії щодо Росії не змінилася після того, як Путін відвідав весілля Карін Кнайсль.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile