Візит на весілля очільниці австрійського Міністерства закордонних справ Карін Кнайсль напередодні зустрічі з німецькою канцлеркою Ангелою Меркель був для президента РФ Володимира Путіна символічним, вважає експерт Європейської платформи за демократичні вибори Антон Шеховцов.

Візит на весілля очільниці австрійського Міністерства закордонних справ Карін Кнайсль напередодні зустрічі з німецькою канцлеркою Ангелою Меркель був для президента РФ Володимира Путіна символічним, вважає експерт Європейської платформи за демократичні вибори Антон Шеховцов.

Про це він повідомив у коментарі Громадському.

«У візиті Путіна на весілля є дві складових. Перший — те, що Кнайсль запросила його особисто. Австрія займає таку позицію нейтралітету: вона прагне підтримувати відносини з усіма. І друга складова у тому, що Путін прийняв запрошення, бо це грає йому на руку і він не виглядає ізольованим», — пояснив Шеховцов.

18 серпня напередодні робочого візиту в Німеччину російський президент завітав у Відень на весілля до австрійської міністерки закордонних справ Карін Кнайсль. Там він пробув недовго, однак встиг подарувати нареченій квіти, станцювати з нею, а також зробити подарунок — Кубанський козачий хор, який обійшовся в 1,8 мільйона рублів, повідомляє ВВС. А також — залишив побажання на машині молодят.

Також на весіллі був присутній канцлер Австрії, яка зараз головує в ЄС, Себастіан Курц. Кнайсль особисто запросила Путіна на дійство під час його минулого візиту в Австрію у червні. Це була перша закордонна поїздка російського лідера після чергового обрання президентом.

Австрія завжди дотримувалася помірної позиції щодо Росії, порівняно з іншими європейськими країнами. Вона стала єдиною великою європейською країною, що не ввела санкції проти Росії у відповідь на отруєння колишнього розвідника в Солсбері. І канцлер, і міністерка належать до крайньоправої Австрійської партії свободи (FPO), яка має більш проросійську позицію та закликала до скасування санкцій.

Однак, Шеховцов запевняє, що хоч таким чином Путін і намагається налагодити відносини, це не означає, що він повністю реабілітується на міжнародній арені.

«Це символічний крок. Але це не вплине на санкції, бо позиція залишається консолідованою. Це зовсім інший вимір. Так само, я сумніваюся, що слід очікувати повернення Росії в G8», — сказав він.

Відразу після весілля Путін відправився у в урядову резиденцію у замку Мезеберг, де зустрівся з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

Під час цієї зустрічі Путін вкотре наголосив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є винятково економічним проектом.

Візит Путіна до австрійської міністерки обурив громадскість та політиків в Україні, оскільки це ставить під питання незаангажованість зовнішньополітичного курсу країни. Зокрема, про це написали міністр закордонних справ Павло Клімкін та голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко. 

«Я світське життя зазвичай не коментую, але якщо МЗС Австрії змушене виправдовуватися, запевняючи у незмінності зовнішньополітичного курсу у світлі «приватного» візиту, то це вже цікава нова форма, яка викликає сумну посмішку», — написав Клімкін у Twitter. 

«Його (Путіна — ред.) участь у весіллі дискредитує Австрію як нейтральну державу, яка може бути посередником в Україні», — зауважила Гопко. 


 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile