Світ

Путін погодився допустити представників Німеччини та Франції у Керченську протоку

Інтерфакс
Світ/Путін погодився допустити представників Німеччини та Франції у Керченську протоку
Зберегти
Вигляд
Президент Росії Володимир Путін погодився допустити спеціалістів з Німеччини та Франції в Керченську протоку, аби побачити, як через неї проходять судна. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає «Інтерфакс».

«Понад місяць тому канцлерка Меркель просила президента Путіна дозволити німецьким фахівцям приїхати в район Керченської протоки і подивитися, як здійснюється прохід через цю акваторію, враховуючи, що необхідно дотримуватися норм безпеки... І президент Путін зразу погодився», — сказав Лавров.

Він додав, що пізніше Меркель просила, аби німецькі фахівці приїхали разом з французькими — і на це Путін, за словами Лаврова, теж погодився.

«Ми сказали чесно, якщо наші колеги зацікавлені в тому, що обіцяв президент Путін канцлеру Меркель, це можна зробити сьогодні, завтра, у будь-який час», — сказав Лавров.

Він вказав, що міністр закордонних справ Німеччини Гайк Маас передав йому пропозицію, відповідно до якої поїздка цих фахівців має бути узгоджена з Україною.

«Якщо ідея полягає в необхідності оформити все це в якусь політичну процедуру, в якій буде і українська сторона приймати якісь рішення, то ми ризикуємо опинитися в тій же ситуації, в якій опинився Нормандський формат з формулою Штайнмайера», — сказав Лавров.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФСБ опублікувала відео з захопленими українськими моряками

Пов`язані новини