У Службі безпеки України заявили, що Росія захопила у полон 24 українських військовослужбовців, серед них — два співробітники СБУ. Про це повідомив начальник Апарату Голови СБУ Ігор Гуськов.

«25 листопада під час подій поблизу Керченської протоки агресор взяв у полон 24 українських військовлослужбовця. Серед них два співробітника військової контррозвідки СБУ», — наголосив Гуськов.

Гуськов пояснив, що працівники СБУ виконували завдання з контррозвідувального забезпечення підрозділу ВМС України, як це передбачено статтею 12 закону про СБУ.

Він додав, що працівники СБУ також дістав поранення унаслідок нападу військових РФ, його ім'я Василь Сорока.

Зазначимо, Василя Сороку, не зважаючи на поранення, після затримання взяли під варту в анексованій Керчі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Нагадаємо, 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію.

Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: