Російський президент Володимир Путін заявив, що військово-морський флот РФ отримає гіперзвукову зброю, що не має аналогів у світі. Про це він заявив під час параду в Санкт-Петербурзі, передає російський «Інтерфакс».

«Унікальні переваги й підвищення бойових можливостей флоту досягатимуться за рахунок широкого впровадження передових цифрових технологій, гіперзвукових ударних комплексів, які не мають аналогів у світі, безпілотних підводних апаратів, за рахунок найефективніших засобів оборони», — сказав Путін.

Як зазначає «Інтерфакс», ідеться про нову гіперзвукову морську ракету «Циркон». Російське міністерство оборони підтвердило інформагентству, що ракета наразі «успішно завершує» їх.

  • У лютому 2020 року під час послання до Федеральних Зборів Путін заявляв, що «Циркон» буде здатний вражати наземні й надводні цілі на відстані понад тисячу кілометрів зі швидкістю близько 9 Махів.
  • Раніше Путін заявив, що Росія, скоріш за все, матиме засоби протидії гіперзвуковій зброї тоді, коли вона з'явиться у провідних світових держав.
  • 27 грудня 2019 року на бойове чергування в РФ заступив перший полк із ракетним комплексом стратегічного призначення «Авангард», здатний літати зі швидкістю в понад 20 разів більшою за швидкість звуку.
Поділитись: