У п’ятницю, 27 грудня, на бойове чергування заступив перший полк із ракетним комплексом стратегічного призначення «Авангард», здатний літати зі швидкістю в понад 20 разів більшою за швидкість звуку.

Про це повідомляє ТАСС із посиланням на повідомлення Міністерства оборони Росії.

Зазначається, що про прийняття «Авангарду» на озброєння російському президенту Володимиру Путіну повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Полк заступив на бойове чергування в Ясненській ракетній дивізії в Оренбурзькій області.

«Авангард» — це комплекс стратегічного призначення з міжконтинентальною балістичною ракетою, оснащеною крилатим бойовим блоком. Він здатен літати в густих шарах атмосфери зі швидкість понад 20 швидкостей звуку.

На відміну від звичайної ракетної боєголовки, яка після відділення летить за передбачуваною траєкторією, бойові блоки «Авангарду» здатні здійснювати маневри в повітрі, через що їх важче перехопити.

Путін уже порівняв створення «Авангарду» з запуском Радянським Союзом штучного супутника Землі в 1957 році, пише Associated Press.

Нагадаємо, раніше видання The Washington Post із посиланням на джерела в Пентагоні повідомляло, що військові Китаю випробували нову ракету морського базування, яка може переносити ядерну боєголовку і таким чином вразити всю територію Сполучених Штатів.

Поділитись: