Президент Росії Володимир Путін прибув із візитом до анексованого українського Криму. Міністерство закордонних справ України висловило протест.

Про це йдеться у заяві МЗС.

У відомстві наголосили, що цей візит не узгоджувався з українською стороною, що є неприпустимим в разі відвідин території України у її міжнародно визнаних кордонах, включно з АРК Крим та містом Севастополь.

«Україна вчергове засуджує заходи Російської Федерації з подальшої мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, яка становить суттєву загрозу регіональній безпеці. У цьому зв’язку, Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони негайно припинити всі згадані вище міжнародно-протиправні діяння та усунути усі наслідки, які вони спричинили», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що під час візиту Путін приїхав до суднобудівного заводу у Керчі, де зокрема пообіцяв, що оборонні підприємства Криму обов’язково отримають замовлення. Також він взяв участь у церемонії започаткування будівництва двох кораблів для російського військово-морського флоту.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: