Про Клінтон та Трампа:

 «Вони обидва використовують епатаж, просто кожен по-своєму» 

Володимир Путін розкритикував тактики Дональда Трампа і Хілларі Клінтон в ході передвиборної кампанії, але відмовився публічно приймати сторони когось з кандидатів в президентських перегонах США.

«Вони обидва використовують епатаж, просто кожен по-своєму», сказав президент Росії в інтерв'ю.

Путін, про якого прихильно відгукувався Трамп, який побіцяв покращити відносини з РФ, і про якого невтішно висловлювалася Клінтон, неодноразово повторював, що не віддає переваги комусь із кандидатів і готовий працювати з будь-яким президентом.

Про злам електронних листів і документів Національного комітету Демократичної партії: 

«Чи важливо взагалі хто зламав сервіс? Важливо те, що зміст було оприлюднено»  

Путін відкинув звинувачення, що за хакерськими атаками може стояти російська влада, і  засумнівався в тому, що виток інформації з Демократичного національного комітету може представляти інтерес для них. При цьому він сказав, що знайти слід хакерів важко, якщо взагалі можливо. «Чи важливо взагалі хто зламав сервіс? Важливо те, що зміст було оприлюднено», сказав Путін.

Про заморозку видобутку нафти:

«З точки зору економічної доцільності і логіки було б правильно знайти якийсь компроміс у питанні заморозки видобутку нафти»

Президент Росії вважає, що питання лежить не в економічній, а в політичній площині. Він готовий підтримати заморозку видобутку нафти, надавши Ірану деяку свободу у вирішенні цього питання. «З точки зору економічної доцільності і логіки було б правильно знайти якийсь компроміс у питанні заморозки видобутку нафти». Путін вказав, що якщо заморожувати видобуток, то «це повинні зробити всі, в тому числі і Іран».

Про зустріч з прем'єром Японії Синдзо Абе:

«Нам би дуже хотілося з нашими японськими друзями знайти рішення проблем»

Говорячи про відносини з Японією та Курили Путін відповів, «що мова не йде про якийсь обмін, продаж, мова йде про пошук рішення, при якому жодна зі сторін не буде відчувати себе в програші, жодна зі сторін не буде відчувати себе ні пережцем, ні програвшим».

Абе заявив після переговорів, що він і Путін провели глибоку дискусію про мирний договір, і що у нього є гарне почуття досягнення прогресу з використанням нового підходу, сказав він інформаційному агентству Kyodo. Вони зустрінуться на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Перу в листопаді і будуть продовжувати переговори під час візиту Путіна в Японію 15 грудня, повідомляє Kyodo.

Про переговори з США щодо конфлікту в Сирії:

«Ми поступово, поступово рухається в правильному напрямку»

Володимир Путін заявив, що Росія і США близькі до досягнення згоди у боротьбі з терористами в Сирії, що може стати важливим кроком в напрямку припинення громадянської війни, яка сприяла мігрантській кризі та підйому Ісламської держави. Він не виключає того, що найближчим часом США і РФ зможуть домовитися і показати світової громадськості результати.

Про продаж акцій Роснефті:

«Ми готуємося до угоди вже в цьому році» 

Президент повідомив, що Росія просувається вперед у питанні продажу п'ятої частини акцій Роснефти, найбільшого виробника нафти країни, оскільки уряд прагне скоротити бюджетний дефіцит.

«Продаж 19,5 відсотків акцій може відбутися вже в цьому році, якщо компанія знайде відповідних інвесторів», сказав Путін. Ставка може коштувати $ 11 млрд. За словами Путіна, продаж Роснефть показує незмінну прихильність Росії зниження ролі держави в економіці.

Поділитись: