Путін після зустрічі з Меркель: Росія працюватиме у рамках «нормандського формату»

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія та Німеччина разом продовжать роботу в рамках «нормандського формату», а міністерствам іноземних справ двох країн доручено опрацювати питання відправки місії ООН в Україні.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія та Німеччина разом продовжать роботу в рамках «нормандського формату», а міністерствам іноземних справ двох країн доручено опрацювати питання відправки місії ООН в Україні.

Про це Путін заявив після зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель у Сочі, передає «Інтерфакс Україна».

«Торкнулися стану справ і в Україні. За обопільну думку, Мінські угоди залишаються безальтернативною основою врегулювання. І ми, звичайно, будемо продовжувати спільну роботу в рамках «нормандського формату», сприяти результативній діяльності контактної групи у Мінську», — сказав Путін.

Президент РФ заявив також, що зовнішньополітичним відомствам Росії і Німеччини доручено «ще раз предметно опрацювати тему установи місії ООН зі сприяння охороні спостерігачів ОБСЄ на Донбасі».

«Що стосується «нормандського формату», то ми вважаємо його важливим інструментом врегулювання ситуації на південному сході України, і Росія готова працювати в цьому форматі. Більш того, ми вважаємо його дуже важливим, і на сьогоднішній день заміни йому немає», — додав Путін.

При цьому він повідомив, що конкретна дата проведення зустрічі в рамках «нормандського формату» на вищому рівні поки не обговорювалася.

У свою чергу, Ангела Меркель зазначила, що глави МЗС вже ведуть підготовку можливого саміту. «Звичайно ж, зустріч нормандської четвірки на вищому рівні може відбутися, але це повинно бути підготовлено так, щоб вона принесла результати. Тому міністри закордонних справ вже почали роботу», — заявила вона.

За її словами, російським та німецький міністри почали підготовку.

«На рівні радників постійні контакти підтримуються... Я думаю, що наступний крок повинен стати таким, щоб зайнятися місією ООН і постаратися розробити спільний мандат, щоб потім в Раді Безпеки ця тема могла обговорюватися», — додала Меркель.

Вона зазначила, що зустріч «нормандського формату» на вищому рівні повинна бути «предметна» і повинна бути можливість представити прогрес.