Секретар РНБО Олександр Турчинов
Фото:

Громадське

Указ президента Російської Федерації Володимира Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей створює правові умови для офіційного застосування збройних сил РФ проти України.

Про це заявив секретар Ради Національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

«Путін створює правові умови для офіційного застосування збройних сил РФ проти України ... Це пов'язано з тим, що російське законодавство дозволяє використовувати збройні сили для захисту громадян РФ за межами російської території», – зазначив він.

Турчинов упевнений, що відповідь на дії російської влади може бути тільки одна – «зміцнення нашого оборонного потенціалу і відповідна міжнародна реакція на злочинні дії Кремля з посиленням санкцій тиску на країну-агресора». 

Нагадаємо, 24 квітня Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав мешканців самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.

Україна звернулася до Радбезу ООН через указ про російські паспорти для жителів окупованого Донбасу.

Поділитись: