Резерв із російських силовиків, який президент РФ Володимир Путін розмістив на кордоні з Білоруссю на прохання тамтешнього президента Олександра Лукашенка, тепер повертають назад у місця дислокації.

Про це повідомив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише «Интерфакс».

Про це Путін та Лукашенко домовились під час зустрічі в Сочі. За словами Пєскова, повернення російських силовиків до місць їх постійного перебування стало «важливим результатом переговорів».

Навіщо потрібен був цей «резерв»?

На прохання Олександра Лукашенка Володимир Путін погодився сформувати резерв правоохоронців на кордоні з Білоруссю для «підтримки правопорядку». Що цікаво, про це прохання 27 серпня сказав сам Путін, Лукашенко про нього не згадував.

За словами Путіна, російських силовиків мали залучити, якщо певні «екстремістські елементи почнуть розбій», тобто простими словами — для придушення протестувальників. Використовувати цей резерв не планували, поки ситуація «не буде виходити з-під контролю».

Водночас російські пропагандисти поширювали думку про необхідність ввести російські війська до Білорусі, щоб «навести порядок».

Слід додати, що сьогодні, 15 вересня, до Білорусі прибули російські десантники для участі у військових навчаннях «Слов'янське братство».

Що відбувається в Білорусі?

Одразу ж після завершення виборів президента 9 серпня в Білорусі спалахнули масові протести. Велика кількість громадян не згодна з офіційними результатами, згідно з якими, вибори виграв чинний президент Олександр Лукашенко.

Незгодні з результатами білоруси виходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих, із них жорстоко знущалися.

Недільні акції — «Марші єдності» — збирають щонайменше кількадесят тисяч людей у центрі Мінська; протести регулярно відбуваються в різних містах країни; а на білоруських підприємствах працівники влаштовують страйки.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: