Головна редакторка пропагандистського інформаційного агентства «Россия сегодня» і керівниця телеканалу «Russia Today» Маргарита Симоньян натякнула, що  Росії треба ввести своїх військових у Білорусь, де люди кілька днів попіль протестують проти авторитарного президента Олександра Лукашенка.

«А взагалі пора вже ввічливим людям навести порядок, звичайно. Як вони вміють», — написала вона у Twitter.

Про яких «ввічливих людей» йдеться?

«Ввічливими людьми» або «зеленими чоловічками» називають зазвичай озброєних людей без розпізнавальних знаків, схожих на російських військових. Це так звана «особиста армія» Володимира Путіна. У лютому-березні 2014 року такі «ввічливі люди» несподівано з’явилися в українському Криму біля військових частин, адміністративних будівель і аеропорту. Там вони блокували і брали під свій контроль стратегічно важливі об’єкти. Власне так і починалася активна анексія Криму.

Хто така Симоньян?

Маргарита Симоньян — одна з головних пропагандисток Росії, яка називає себе журналісткою. У 2005 році, коли Симонян було 25, її призначили головною редакторкою Russia Today (нині — RT) — першого російського інформаційного телеканалу, який цілодобово мовить англійською.

31 грудня 2013 року генеральний директор інформаційного агентства «Россия сегодня» Дмитро Кісєльов призначив Симоньян головною редакторкою міжнародного інформаційного агентства «Россия сегодня». Водночас вона зберегла за собою посаду керівниці RT. Обидві очолювані нею структури фінансуються урядом Росії і є одними з найбільших пропагандистських ЗМІ.

Що відбувається в Білорусі?

Протести у Білорусі розпочалися з 9 серпня після завершення виборів президента. Після голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня відбувся найбільш мирний день протестів: люди ставали в ланцюги солідарності, а на підприємствах страйкували співробітники.

Загалом за час протестів влада затримала приблизно 7 тисяч людей. Серед затриманих були й українці. У ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати, ймовірно через перезаповненість СІЗО.

Сама Тіхановська 11 серпня виїхала з країни до Литви, а мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків. Також його прокоментував президент Литви Ґітанас Науседа. На його думку, «жодна притомна людина не повірить», що їх вона зробила з власної волі. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка, який перебуває під арештом в Білорусі.

Поділитись: