путін заявив, що вибухівку на Кримський міст міг доправити зерновоз. Погрожує розірвати «зернову угоду»
ФСБ росії заявила, що вибухівку для підриву на Кримському мосту, швидше за все, відправили морем з Одеси. У рф погрожують розірвати «зернову угоду», якщо «виявиться, що для цього використовувався зерновоз».
Про це сказав президент росії володимир путін, якого цитують кремлівські ЗМІ.
путін заявив: якщо з'ясується, що гуманітарні коридори «використовуються для терактів», це поставить під питання «зернову угоду». Та поки що такої інформації немає.
Мало того, путін заявив, що після підриву Кримського мосту «тепер треба 10 разів подумати, наскільки забезпечення сполучення з Кримом важливе для рф».
«От вони [Україна] взяли свого часу й відрубали воду [від окупованого Криму — ред.]. Військам довелося зайти та відкрити воду у Криму. Це приклад логіки наших дій. Не вчинили б таких дій, не було би протидій», — заявив президент рф.
Про водопостачання у Криму
Після анексії Криму Україна перекрила Північнокримський канал, яким вода з материкової частини країни потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму у прісній воді. Україна наголошувала, що за міжнародним правом окупаційна влада несе цілковиту відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.
Під час захоплення Херсонської області окупанти захопили й усі гідротехнічні споруди Північнокримського каналу.
Що передувало?
Це не вперше росія погрожує анулюванням «зернової угоди». Постійний представник рф при ООН у Женеві Геннадій Гатілов навіть передав генсеку ООН Антоніу Гутеррешу перелік скарг щодо «зернової угоди». росія погрожує, що відмовиться продовжувати дію домовленостей у листопаді, якщо її вимоги не будуть виконані. Що саме це за вимоги — не уточнюється.
У липні Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей. Угода діятиме 120 днів із дня підписання, а в листопаді сторони мають її продовжити.
Україна збільшила експорт агропродукції після того, як із серпня запрацювала «зернова угода». Станом на 2 жовтня з України вивезли 5,7 мільйона тонн агропродукції в межах угоди.
- Поділитися: