Народні депутати ухвалили постанову №3835, якою закликали Кабінет міністрів відновити подачу питної води мешканцям підконтрольної території Донецької області.

За цю постанову 16 вересня проголосували 312 народних депутатів. Проти не виступила жодна політсила, водночас «Голос» утримався у повному складі — там вважають це піаром перед місцевими виборами.

Що там з водою?

У деяких населених пунктах Донеччини все погано — дефіцит питної води торкнувся 3-4 млн мешканців, серед яких 500 тисяч — діти. Принаймні такі дані сьогодні навели народні обранці.

Дефіцит питного водопостачання виник через аварійний стан споруд Другого Донецького водопроводу, споживачами води якого є мешканці Слов’янська, частково Краматорська, Дружківки, Костянтинівки та інші населені пункти Слов’янського та Костянтинівського районів.

До чого це може призвести?

Відсутність води під час пандемії COVID-19 і висока температура повітря може викликати різке підвищення рівня захворюваності серед громадян і в цілому погіршить санітарно-епідеміологічну ситуацію у регіоні, вважають депутати.

Скільки треба коштів?

Для капітального ремонту частини магістрального другого Донецького водопроводу (ліва нитка) потрібно 88,4 млн грн. Кошти для цього хочуть взяти з держбюджету, у тому числі з Державного фонду регіонального розвитку. Також просять урядовців залучити інвестиційні кошти.

Окремим проєктом є капітальний ремонт магістрального водогону діаметром 500 мм «Відгалуження до Слов'янських резервуарів» вартістю 34,6 млн грн.

Також за 197 млн грн можна відремонтувати другий Донецький водопровід на ділянці від 2 до 3 підйому. Ці кошти хочуть отримати через включення до конкурсного відбору інвестиційних проєктів з Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році.

Поділитись: