ENRU

Рада доброчесності закликала припинити процес оцінки кваліфікації суддів

Громадська рада доброчесності (ГРД) вимагає припинити процес кваліфікаційного оцінювання суддів через непрозорість процедури. Напередодні рада доброчесності заявила, що більше не оцінюватиме суддів, оскільки Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) зробила «все можливе для того, щоб реального очищення не відбулося».

Відповідна заява опублікована на офіційному сайті організації.

У Громадській раді заявили, що ВККС проігнорувала всі публічні заклики змінити правила оцінювання та налагодити ефективну співпрацю.

Претензіями в оцінюванні ВККС суддів Громадська рада назвала перетворення графіку співбесід «на конвеєр» та виділення часу з деякими кандидатами всього 6 хвилин.

А також відмову розглядати висновки ГРД з посиланням на положення Регламенту ВККС, непрозорість процедури обрання та репутацію деяких членів ВККС.

«Оцінювання суддів, яке проводиться у рамках судової реформи, перетворилося у відверте окозамилювання та цинічну оману усього суспільства», — заявили в Громадські раді.

Нагадаємо, 25 березня, Громадська рада доброчесності заявила, що припиняє участь у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів