Рада фінансової стабільності обговорила статус криптовалюти в Україні та дійшла висновку, що біткоіни, токени та інші цифрові гроші мають отримати офіційний статус на законодавчому рівні.

Рада фінансової стабільності обговорила статус криптовалюти в Україні та дійшла висновку, що біткоіни, токени та інші цифрові гроші мають отримати офіційний статус на законодавчому рівні. 

Про це повідомив глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Тимур Хромаєв.

«Сьогодні на Раді Фінансовой Стабільності ми дуже активно обговорювали з приводу того, що таке біткоін, токен та інші криптоінструменти — товар, електронні гроші, чи щось інше. Але, беззаперечно, вони вже стали фінансовими інструментами, важливими для економіки нашої країни, фінансового ринку», — написав він.

За словами Хромаєва,  необхідно визнати ці фінансові інструменти законодавчо, нормативно, визнати права, які випливають з них і «дати певні правила тим, хто хоче з ними працювати».

«Нам не потрібно створювати «міністерство» для регулювання криптовалют. Але ми повинні забезпечити для бізнесу можливість залучати гроші через ці інструменти, і повинні дати гарантії безпеки для інвесторів, які хочуть вкладати в ці фінансові інструменти. Такі правила та захист не дозволять перетворити біткоіни, токени, тощо, в «сміття», в яке перетворилися українські акції», — зазначив він.

Він додав, що якщо законодавчо не врегулювати це питання, то залишиться ризик невизначеності та використання цих інструментів у шахрайських схемах.

«І ми не просто втратимо можливість зробити прорив в інноваційному розвитку, а й ще більше зафікусуємось в статусі «сірої зони»», — додав Хромаєв.

Раду з фінансової стабільності створено указом Президента України від 24 березня 2015 року № 170/2015 з метою забезпечення своєчасного виявлення і мінімізації ризиків, що загрожують стабільності банківської та фінансової системи держави. До складу Ради входять керівники НБУ, Мінфіну, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг і ФГВФО. Рішення Ради мають рекомендаційний характер.

Раніше в Нацбанку зазначили, що Bitcoin не має визначеного правового статусу в Україні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: