До кінця 2020 року Верховна Рада планує ухвалити у другому читанні закон про легалізацію грального бізнесу та азартних ігор.

Про це повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю «Бізнес Цензор».

«Це один з найскладніших законопроєктів, оскільки навколо нього багато лобізму, конфліктів, скандалів. Але в цьому році ми очікуємо легалізацію грального бізнесу в Україні», — повідомив він.

За його словами, профільний комітет має почати розглядати правки до законопроєкту вже на початку травня 2020 року і ухвалити закон в цілому до кінця року попри те, щодо нього подали понад 3 тисячі правок

16 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про легалізацію грального бізнесу у першому читанні.

Законопроєкт передбачає регулювання роботи казино (зокрема, онлайн), букмекерських пунктів, лотерей та створює спеціальну Комісію з розвитку та регулювання азартних ігор, яка видаватиме ліцензії учасникам ринку. Кошти, отримані з ліцензій, направлятимуть у спеціальний Фонд для підтримки медицини, спорту та культури, який буде створено в державному бюджеті.

У новій редакції законопроєкту депутати підвищили допустимий вік гравця з 18 до 21 року, а також встановили вимоги до гравців та їхньої ідентифікації.

Також у доопрацьованому законопроєкті виключили положення про можливість розміщення залів гральних автоматів та букмекерських пунктів в окремих будівлях. Відтак зали для азартних ігор дозволятимуть розміщувати виключно в готелях.

Законопроєктом також встановлюються обмеження щодо реклами азартних ігор, зокрема встановлюється заборона щодо зовнішньої реклами, окрім вивісок, а також встановлюються обмеження на всі інші види реклами. 

Нагадаємо, 20 грудня уряд ухвалив рішення, яке забороняє займатися гральним бізнесом під прикриттям державних лотерей.

Зазначимо, що гральний бізнес в Україні заборонений законодавчо з 2009 року. Однак з того часу оператори лотерей знайшли лазівку у законі, яку використовують для здійснення цієї діяльності.

Поділитись: