Верховна Рада проголосувала за включення до порядку денного та направлення до Конституційного суду законопроекту про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Підтримали рішення 244 народних депутатів.

Водночас депутати не підтримали проект рішення про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську.

Після голосування Ради Конституційний суд має надати висновок щодо того, чи не суперечить законопроект про перейменування Конституції України. Уже після висновку суду депутати мають ухвалити проект у першому читанні не менше, ніж 226 голосами. А вже на наступній сесії депутати мають його підтримати щонайменше 300 голосами.

Напередодні Конституційний суд України визнав конституційним законопроект, який пропонує перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку.

Наприкінці червня 2018 Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську — у Кропивницьку. 

14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. Також Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування міст відбулося у межах декомунізації. 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

Поділитись: