ENRU

Рада НБУ визнала недостатнім нагляд регулятора за діяльністю ПриватБанку

Рада Національного банку визнала недостатньою роботу правління НБУ щодо забезпечення нагляду за діяльністю ПриватБанку. 

Про це йдеться в рішенні Ради НБУ, опублікованому на сайті регулятора.

«Запізнілі дії правління Національного банку не сприяли прийняттю вчасних заходів для стабілізації ситуації та мінімізації фінансових втрат», — говориться в тексті рішення.

Рада також відзначає, що в результаті входження держави до капіталу банку її частка в банківському секторі зросла, зокрема, за чистими активами – 56%, за депозитами населення – 62%. «Превалююча частка держави в банківському сегменті наразі є одним з основних системних ризиків фінансової системи України», — вважає Рада НБУ. 

В рішенні Ради також нагадується, що для поповнення капіталу ПріватБанку держава вже витратила еквівалент майже 5% ВВП. З огляду на прийняття в другій половині червня 2017 року рішення щодо додаткової докапіталізації цього банку на суму 38,5 млрд грн, зазначені витрати держави можуть зрости до близько 7% ВВП. 

В грудні 2016 року ПриватБанк був визнаний неплатоспроможним. На момент такого визнання Національний банк визначив загальну потребу банку в капіталі на суму 148 млрд грн. Банк було націоналізовано. 

Нещодавно Кабінет міністрів ухвалив рішення про докапіталізацію Приватбанку на 38,5 млрд гривень. Після націоналізації ПриватБанк було докапіталізовано за рахунок випуску ОВДП  на суму 107 млрд гривень. В лютому 2017 держава поповнила капітал банку ще на 9 млрд.

Як повідомив голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак, 97% кредитного портфелю банку видано пов'язаним особам. При цьому значна частина позичальників є новоствореними компаніями з незадовільним фінансовим становищем, кредити видані з порушеннями, а їх обслуговування погіршується.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram