Кабінет міністрів ухвалив рішення про докапіталізацію Приватбанку на 38,5 млрд гривень.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про докапіталізацію Приватбанку на 38,5 млрд гривень. 

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк. 

Відповідне рішення було прийняте після проведення аудиту річної звітності ПриватБанку компанією EY на підставі пропозицій НБУ та експертно-аналітичної ради.

Як повідомив Національний банк України, згідно з аудитом  EY, від’ємний балансовий капітал Приватбанк станом на 31 грудня 2016 року складав 882 млн грн та регулятивний капітал – -2.6 млрд грн.

Враховуючи результати аналізу потреби банкe в капіталі та підтверджений аудиторами від'ємний капітал банку, Національний банк надав пропозицію уряду докапіталізувати банк на 38,5 млрд грн. Цього обсягу має бути достатньо для досягнення банком нормативу адекватності капіталу в 10% навіть в умовах консервативного сценарію, за яким EYпроводили аналіз. Із зазначених 38.5 млрд грн:

За даними НБУ, 22,5 млрд грн – потреба, що виникла через шахрайські дії попереднього менеджменту напередодні націоналізації та необхідність створення резервів під портфель фінансового лізингу, обслуговування якого погіршилась після переходу банку у власність держави.

Ще 16 млрд грн. – обсяг капіталу, яким передбачено покрити уцінку основних засобів.

Як повідомив Данилюк, докапіталізація відбудеться шляхом випуску облігацій внутрішньої держпозики у два етапи. На пешому етапі Міністерство фінансів здійснить випуск облігації внутрішньої державної позики на суму 22,5 млрд грн.

«За даними аудитора, якість кредитів виявилася гіршою ніж вважалося націоналізації банку», — сказав міністр.

Водночас колишні власники зобов'язалися реструктуризувати кредитний портфель до 1 липня для відшкодування державі понесених збитків.

Нагадаємо, станом на 1 квітня 2014 року стрес-тестування виявило нестачу капіталу банку на суму 113 млрд гривень. Станом на 1 грудня 2016 року нестача зросла до 148 млрд гривень. Після націоналізації ПриватБанк було докапіталізовано за рахунок випуску ОВДП  на суму 107 млрд гривень.

В лютому 2017 держава поповнила капітал банку ще на 9 млрд.

Раніше повідомлялося, що аудитора «Приватбанку» можуть позбавити прав в Україні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з «Приватбанку» — розслідування. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: