Дмитро Колєсніков
Фото: Уніан
Верховна Рада не змогла проголосувати за зняття недоторканності з народного депутата від «Опозиційного блоку» Дмитра Колєснікова.

За притягнення Колєснікова до кримінальної відповідальності проголосували 163 депутати з 226 необхідних.

Проти проголосували 30 депутатів, одна людина утрималася, не голосував 81 депутат.

Подання щодо притягнення Колєснікова до кримінальної відповідальності вніс генпрокурор Юрій Луценко. Він зазначив, що прокуратура Дніпропетровської області розслідує кримінальне провадження щодо Колєснікова за частиною 2 статті 364 «Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки».

За словами генпрокурора Юрія Луценко, Колєсніков на посаді керівника агентства з управління активами підписав розпорядження, яким вивів з майнових комплексів 2 корпуси Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту трубної промисловості ім. Осади у Дніпрі.

«Розмови про те, що він не знав, що виводить з майнового комплексу і що далі з ними відбудеться — не витримують жодної критики. Адже він особисто підписав перелік обладнання, яке фактично дозволили знищити на цьому підприємстві», — сказав Луценко.

Він зазначив, що Колєсніков відчужив два корпуса — промисловий та лабораторний, перейменував їх у «спортивний» та «їдальню», а також дозволив «вирізати» військове обладнання.

Пізніше суд ухвалив рішення про незаконність такого рішення Колєснікова і повернув його у власність як об'єкта, який не підлягає приватизації.

Луценко сказав, що у справі Колєснікова є все — «збиток бюджету та військовому потенціалу України», не вистачає одного — «зняття недоторканності». 

Безпосередньо Колєсніков заявив, що прокуратура не довела злочинність його умислу, і що в інституту таки була податкова заборгованість (Луценко зазначив, що підприємство не можна було приватизувати, бо в нього не було заборгованості, яка дозволяє відчужити майно). За словами Колєснікова, Верховний суд визнав, що він не мав стосунку до розпорядження про відчуження майна підприємства.

«Будь-якій людині має бути зрозуміло, що для вчинення злочинів у мене не було ані повноважень, ані мотивів», — сказав Колєсніков.

Очільник «Опозиційного блоку» Юрій Бойко виступаючи зі словом у Раді зазначив, що єдина провила Колєснікова в тому, що він депутат «Опозиційного блоку».

«Єдина провина Дмитра Колєснікова в тому, що він є депутатом «Опозиційного блоку» і має власну точку зору, яка відрізняється від позиції влади»,— сказав Бойко.

Раніше Верховна Рада не змогла проголосувати за зняття недоторканності з народного депутата від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула.

Поділитись: