Війна

«Реінтеграція Донбасу»: Рада не підтримала право СБУ перевіряти електронну пошту, але комітет на цьому наполягає

18 січня, 2018 14:02
Війна/«Реінтеграція Донбасу»: Рада не підтримала право СБУ перевіряти електронну пошту, але комітет на цьому наполягає
Зберегти
Вигляд
Депутати Верховної Ради України не проголосували за поправку №662 до законопроекту про деокупацію Донбасу, на якій надалі наполягатиму Комітет з безпеки та оборони, але уже в інших законах.

Депутати Верховної Ради не проголосували за поправку №662 до законопроекту про реінтеграцію Донбасу, яка надавала право СБУ на всій території України без рішення суду проводити перевірки електронної пошти, профілів у соцмережах та прослуховувати телефонні розмови.

Водночас, як повідомив Громадському депутат від «Блоку Петра Порошенка» Іван Вінник, комітет з питань нацбезпеки та оборони наполягатиме на ухваленні такої норми, але уже в інших законах.

«Ми не враховували додаткові повноваження контррозвідки, хоча насправді нам доведеться це рано чи пізно зробити, тому що контррозвідка забезпечує захист України від терористичних загроз, проводить антитерористичні заходи. Вже зараз у них є повноваження отримувати інформацію з каналів зв’язку на підставі ухвали суду. Таке саме повноваження ми хотіли продублювати в контексті проведення заходів із забезпечення національної безпеки. Я думаю, що ми винесемо це обговорення на наступний законопроект, який буде розглядатися комітетом з нацбезпеки і оборони, закон «Про національну безпеку». Вчора президент анонсував його внесення у Верховну Раду», — сказав Вінник.

Відповідна поправка пропонувалася у перехідних положеннях про зміни до закону про контррозвідку.

У поправці ішлося про те, що в межах «оперативно технічних пошукових заходів», щоб «отримати попереджувальну інформацію», якщо є загроза вчинення терористичного акту, при проведенні антитерористичної операції або при здійсненні заходів, спрямованих на відсіч і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях спецслужби будуть прослуховувати, читатимуть електронну пошту та переглядатимуть облікові записи в соцмережах громадян.

І для цього не обов’язково бути мешканцем, чи переселенцем з Донецької та Луганської областей.

Зазначається, що ці пошукові заходи спрямовані на протидію російській збройній агресії в Луганській та Донецькій областях, але шукати правоохоронці зможуть по всій країні.

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада ухвала президентський законопроект про деокупацію Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

Пов`язані новини