Рада переглянула закон про реєстр військовозобовʼязаних, виправивши неузгодженості

Верховна Рада усунула неузгодженості в законі про цифровізацію української армії, який, зокрема, передбачає створення єдиного електронного реєстру й електронного кабінету військовозобовʼязаних. Це відкриває шлях для підпису документа спікером парламенту та президентом.

Про таке заявили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.

«Памʼятаєте, скільки криків було про необхідність якнайшвидше ухвалити закон 10062, яким, окрім УБД, вводяться електронні реєстри. Так ось, там такого понаголосовували, що голова ВР і досі закон не підписав! Сьогодні переголосували неузгодженості», — написала Геращенко.

За словами Железняка, всі 6 пропозицій набрали голоси — тобто змінили шість позицій законопроєкту згідно зі статтею 131 Регламенту Верховної Ради України про усунення неузгодженостей.

Після цього текст може відправитися на підпис спікеру Руслану Стефанчуку і далі президентові Володимиру Зеленському.

Закон ухвалили у другому читанні ще 16 січня, але понад три тижні не відправляли на підпис спікеру. У Міноборони казали, що електронний кабінет військовозобов'язаного можуть запустити вже в другому кварталі року.

Про що цей закон?

У Міністерстві оборони казали, що цей законопроєкт №10062 є «критично важливим для обороноздатності України», а його реалізація сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також переведе послуги та процеси для військовослужбовців у цифровий формат.

Так, закон передбачає:

  • удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;
  • запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату);
  • створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який забезпечить надання онлайн-послуг військовослужбовцям;
  • створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично за наявності необхідних даних у системі.

Окрім того, законопроєкт посилює кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.