Життя

Рада перейменувала Кіровоградський район на Кропивницький

Громадське
Життя/Рада перейменувала Кіровоградський район на Кропивницький
Зберегти
Вигляд
Верховна рада України ухвалила законопроект, яким перейменувала Кіровоградський район Кіровоградської області на Кропивницький район.

Відповідне рішення підтримав 231 народний депутат.

Надалі парламент розпочав розгляд питання про зміни до Конституції України щодо перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської області.

11 липня профільний комітет Ради підтримав перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

Наприкінці червня 2018 Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію перейменувати Дніпропетровську область у Січеславську, а Кіровоградську — у Кропивницьку. 

14 липня 2016 року Верховна Рада перейменувала місто Кіровоград на Кропивницький. Також Рада перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Перейменування міст відбулося у межах декомунізації. 

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

Пов`язані новини