Андрія Костіна призначили генпрокурором. Що про нього відомо?

Верховна Рада 27 липня підтримала призначення народного депутата Андрія Костіна генеральним прокурором України.
За кандидатуру Костіна проголосували 299 депутатів, 32 утрималися, ніхто не виступив проти.
Як повідомив парламентар від «Голосу» Ярослав Железняк, наприкінці обговорення в залу Ради прийшов президент Володимир Зеленський.
Зранку президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду проєкт постанови про призначення народного депутата Андрія Костіна на посаду генерального прокурора.
Що про нього відомо?
У 2019 році Костін був обраний народним депутатом IX скликання від партії «Слуга Народу» номером 108 у списку як безпартійний. До 14 січня 2020 року — заступник голови Комітету з питань правової політики, після того — голова комітету.
Як указано на сайті «Слуги Народу», Костін народився 17 квітня 1973 року в Одесі. Закінчив Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова за спеціальністю «правознавство». Він — юрист, директор Адвокатської компанії «Право».
Також Костін є заступником голови Ради адвокатів Одеської області, заступником голови президії Об’єднання адвокатів «Одеська обласна колегія адвокатів».
Працював у різних адвокатських компаніях та інших організаціях. Пройшов шлях від юриста до керівника компанії. Є членом правління громадської організації «Одеський дипломатичний клуб».
За даними громадського руху «ЧЕСНО», у 2019-2020 роках Андрій Костін не декларував жодного місця проживання в Києві, хоча, за даними сайту Верховної Ради, отримував бюджетну компенсацію для оренди житла або винаймання готельного номера — приблизно 20 тисяч гривень на місяць.
Також там зазначають, що у 2021 році Костін брав участь у конкурсі на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але не пройшов співбесіду.
А ще рух пише, що Костін як голова комітету з правової політики відповідальний у парламенті за судову реформу. Проте саме в період його керівництва комітетом належна судова реформа блокувалася, а необхідні законодавчі зміни та пропозиції спотворювалися.
«Зокрема, зупинився процес перезапуску ВККС, через що Україні бракує вже приблизно дві тисячі суддів. Замість перезапуску ВРП почалося її посилення. А суддів КСУ парламент продовжує призначати без впровадження прозорого конкурсу», — зауважують у «ЧЕСНО».
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський відсторонив Ірину Венедіктову від виконання обов'язків генпрокурорки 17 липня. Через 2 дні Верховна Рада звільнила її з посади. Давид Арахамія оголосив, що Венедіктова може отримати нове крісло на дипломатичному фронті.
Крім неї, Зеленський усунув голову СБУ Івана Баканова. Рішення про їхнє відсторонення Зеленський пояснив великою кількістю кримінальних справ про держзраду і колабораціонізм серед правоохоронців, що «викликає серйозні питання до керівників».
Тимчасово обов'язки генпрокурора виконує Олексій Симоненко, який з березня 2020 року обіймав посаду заступника генпрокурора.
- Поділитися: