Верховна Рада України планує розглянути законопроект про запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств у першому читанні у четвер, 11 квітня.

Про це повідомила голова комітету з податкової та митної політики парламенту Ніна Южаніна.

«Уже в цей четвер, якщо ми приймемо рішення по мовному законопроекту і перейдемо до інших, маємо шанс розглянути проект закону про податок на виведений капітал у першому читанні», — повідомила Южаніна.

Вона також зазначила, що на погоджувальній раді парламенту вирішили звернутися до уряду якнайшвидше погодити деталі та недоліки податку на виведений капітал з Міжнародним валютним фондом, який наразі виступає категорично проти запровадження цього податку в Україні баз паралельного запровадження компенсації втрат, які може понести бюджет через скасування податку на прибуток.

«Багато хто з кандидатів у президенти декларував необхідність прийняття зазначеного законопроекту, тож давайте якомога швидше вирішимо це ключове питання для середнього бізнесу», — додала Южаніна.

Зазначимо, що запровадження податку на виведений капітал присутнє у передвиборчих програмах як Петра Порошенка, так і Володимира Зеленського. Податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Раніше Южаніна повідомляла, що депутати розглянуть законопроект про податок на виведений капітал після завершення переговорів з місією МВФ.

Поділитись: