У квітні Верховна Рада перерозподілила бюджет на 2020 рік, зменшивши видатки на науку, культуру, освіту та кіно, щоб більше залишилось на боротьбу з епідемією. Водночас додаткових майже пів мільярда гривень, виділили на фінансування Державної фіскальної служби та податкової міліції.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях».

Журналісти зазначають, що цими виділеними 450 млн грн депутати фактично подвоїли бюджет органу, який команда президента Володимира Зеленського обіцяла ліквідувати.

Натомість, забрали кошти від Бюро фінансованих розслідувань — органу, який мав би замінити податкову міліцію, але створення якого зрештою провалили.

Не всі підтримували таке збільшення. Так, наприклад, народний депутат від фракції «Голос» і член бюджетного комітету парламенту Володимир Цабаль розповів «Схемам», що намагався цьому протидіяти, але марно.

«Сама ДФС зараз збором доходів не займається. Тобто, це той орган, який просто мав реформуватись в дві частини. Ну і, відповідно, сенс збільшувати фінансування того органу, який вже умовно не існує, в якому умовно залишилось якихось пару функцій, які там історично, всі ми знаємо, були не дуже успішними», — розповів він.

Водночас і в самій президентській фракції говорять про необхідність розпрощатися з податковою міліцією.

«Взагалі треба цю податкову міліцію і всі підрозділи, які займаються підприємцями — їх треба ліквідувати однозначно. Замість цього треба створити Державне бюро фінансових розслідувань», — говорить депутат від «Слуги Народу» Олександр Качура.

Податкова міліція — спеціалізований підрозділ Державної фіскальної служби, що займається боротьбою з податковими правопорушеннями та є органом досудового розслідування у справах про ухилення від оподаткування та порушення в бюджетній сфері. Має такі ж повноваження, як і низка інших правоохоронних органів.

Поділитись: