Депутати Верховної Ради під час пленарного засідання підтримали один з чотирьох запропонованих законопроєктів щодо змін на ринку електроенергії.

Запропонований представниками «Слуги Народу» законопроєкт №2233 підтримали 295 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, законом пропонують забезпечити законодавче врегулювання механізму купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом.

Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Однак розмір цих тарифів наразі в Україні є найвищим у Європі. Це призвело до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

Закон також передбачає:

  • недопущення неконтрольованого зростання цін на електричну енергію внаслідок відсутності ефективної конкуренції;
  • забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період шляхом врегулювання питання роботи ТЕЦ в новому ринку електричної енергії;
  • надання регулятору права на період до 1 липня 2023 року встановлювати граничні ціни на ринку «на добу наперед»;
  • надання регулятору права на період до 1 квітня 2020 року встановлювати тариф на відпуск електричної енергії виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: