Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики призначив членів наглядових рад державний ПриватБанку, Ощадбанку та Укрексімбанку за квотою парламенту.

«Рішення комітету фінансової політики та банківської діяльності ВРУ щодо членів спостережних рад державних банків за квотою комітету: ПриватБанк — Олексієнко Сергій Олександрович; Укрексімбанк — Шульга Алла Анатоліївна; Ощадбанк — Власов Дмитро Володимирович», — повідомив член комітету Павло Різаненко.

За даними журналісті «Інтерфакс-Україна», представник парламенту у наглядові раді ПриватБанку, Сергій Олексієнко, наразі є членом правління Укртрансгазу (дочірня структура Нафтогазу). У 2017 році, через глобальний витік фінансової інформації про рахунки у офшорних зонах, відомий як Paradise Papers, стало відомо, що Олексієнко відкрив компанію на острові Мен, через яку виводив валюту з України за кордон попри обмеження Національного банку України.

Алла Шульга, яку Рада делегувала у наглядову раду Укрексімбанку, у 2014-2015 роках обіймала посаду у департаменті НБУ з банківського нагляду та була членкинею правління Нацбанку.

Дмитро Власов до 2015 року був заступником голови збанкрутілого банку «Національний кредит», який ліквідували у серпні 2015 року.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Поділитись: