Верховна Рада України 2 жовтня підтримала в першому читанні законопроект №8584, який визначає поняття «булінг» і вводить адміністративну відповідальність за нього.

Верховна Рада 2 жовтня ухвалила в першому читанні законопроект №8584, який визначає поняття «булінг» і вводить за нього адміністративну відповідальність.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

За проект проголосували з другого разу — 235 депутатів, спершу за нього проголосували 202 депутати.

Проект закону визначає «булінг», як «моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

Законопроект передбачає штраф за булінг та за приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань у розмірі від 20 до 200 неоподаткованих мінімумів.

Також проект пропонує зобов’язати навчальні заклади викладати у відкритий доступ правила поведінки та інструкції щодо протидії знущань та подання скарг на випадки булінгу.

Освітній омбудсмен матиме право отримувати і перевіряти інформацію, статистику за заявами про випадки булінгу та відповідну реакцію з боку навчальних закладів.

У пояснювальній записці законотворці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вказують, що із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Окрім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу. 40% школярів, що зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через острах теж стати жертвою знущань.

Нагадаємо, у серпні 2018 міністерство юстиції України розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

У 2017 році в українських школах було близько 109 тисяч звернень до психологів з приводу цькування. До психологів з цим зверталися як самі учні, так і батьки зі вчителями.

За даними організації «STUDENA», 63,9% вчителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Цькування під час навчання: історії учнів та вчителя

/Лев Коротаєвський

Поділитись: