Верховна Рада прийняла закон про дипломатичну службу (№7322) у другому читанні та в цілому.

Верховна Рада прийняла закон про дипломатичну службу (№7322) у другому читанні та в цілому.

За відповідне рішення проголосували 276 депутатів.

Як повідомила депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Світлана Заліщук, на підтримку закону до Ради написали звернення понад тисячу українських дипломатів.

«Новим законом ми модернізували роботу МЗС, врахували особливості роботи дипломатів, посилили можливості їхнього постійного навчання, унормували специфіку оплати праці та соціального та медичного забезпечення», — сказала вона.

Як це передбачено і нинішнім законодавством, послів, представників України та глав місій при міжнародних організаціях призначатиме і звільнятиме президент за поданням міністра закордонних справ. Однак МЗС зобов'язаний буде провести консультації в профільному комітеті Ради перед внесенням президенту подання про призначення.

Згідно із законопроектом, порядок ротації дипломатів визначатиме МЗС.

Терміни довгострокових відряджень дипломатів становитимуть до 4 років в країнах з нормальним кліматом і стабільної безпекою і до 3 років в державах зі складними кліматичними умовами або складною ситуацією з безпекою.

Також дипломатам у довготерміновому відрядженні та їх сім'ям покриватимуть витрати на оренду житла й оплату комунальних послуг, переїзд, надання невідкладної медичної допомоги та медстраховки, а також витрати на отримання їхніми дітьми дошкільної та середньої освіти.

Документ передбачає, що дипломатичні посади в органах дипслужби поділяються на три категорії — «А», «Б» і «В» — залежно від порядку призначення, характеру й обсягу повноважень.

Закон набере чинність через 6 місяців після його публікації.

Нагадаємо, у листопаді Порошенко закликав Раду невідкладно розглянути закон про дипломатичну службу.

Поділитись: