Верховна Рада ухвалила закон про запровадження режиму спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи. Відповідний закон є частиною зобов’язань України в межах Угоди про асоціацію.

Відповідне рішення Рада ухвалила 12 вересня.

Закон дозволить запровадити в Україні спрощений режим перетину кордону для товароперевізників та має спростити українським компаніям процес експорту їхньої продукції до 35 країн Європи.

«Законопроєкт передбачає запровадження європейської практики прозорих та надійних процедур, від яких виграють усі українські учасники ланцюга постачання товарів та фінансовий сектор, а оновлена митна служба отримає можливість запровадити більш надійні процеси контролю за транзитними вантажами», — прокоментував ухвалення закону міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Зазначається, що режим спільного транзиту запрацює в Україні після того, як на митниці запровадять спеціальну електронну систему, який дає можливість налагодити обмін інформацією про етапи митного оформлення товарів з використанням електронних повідомлень в режимі реального часу та підвищити ефективність використання системи аналізу ризиків.

Також Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про запровадження авторизованих економічних операторів.

«Запровадження інституту авторизованих економічних операторів дозволить нам застосувати найкращі світові практики та спростити митні формальності і процедури для відповідального бізнесу, який дотримується законодавства. Це дозволить нашому бізнесу, який займається імпортом та експортом, а також виробникам, які знайшли на ринку ЄС своїх покупців, підвищити їхню конкурентоспроможність», — повідомила Маркарова.

Нагадаємо, що 6 вересня 2018 року Рада ухвалила закон про запровадження «єдиного вікна» на митниці. Тоді його підтримало 259 депутатів.

Поділитись: