УКРАЇНА

Рада схвалила закон про «єдине вікно» на митниці з правками Порошенка

6 вересня, 2018 13:32
УКРАЇНА/Рада схвалила закон про «єдине вікно» на митниці з правками Порошенка
Зберегти
Вигляд
Верховна рада ухвалила закон «7010, який запроваджує систему «єдиного вікна» на митниці і спрощує процес митного оформлення товарів на кордоні.

Верховна рада ухвалила закон №7010, який запроваджує систему «єдиного вікна» на митниці і спрощує процес митного оформлення товарів на кордоні.

За відповідне рішення проголосувала 259 депутатів.

Раніше відповідний закон ветував президент України Петро Порошенко. Він повернув його на доопрацювання парламенту.

Як зазначалось, причиною ветування закону стало те, що у законі була норма про відшкодування вартості вагонів-зерновозів. Порошенко зазначив, що така норма є несправедливою та корупційною, адже малі фермерські господарства не можуть дозволити собі закуповувати вагони для перевезення зерна, а відтак ця норма була направлена на задоволення інтересів великих аграрних корпорацій.

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада України схвалила закон про запровадження механізму «єдиного вікна» на українській митниці. За нього проголосувало 254 депутати.

Система єдиного вікна на митниці полягає у спрощення процесу проходження митного контролю за рахунок запровадження електронних документів та декларацій. Відтак, система дозволяє спростити бюрократичні процедури та скоротити паперовий документооборот, що зменшить час перебування товароперевізників на митниці.

Пов`язані новини