УКРАЇНА

Рада скасувала конкурсний відбір голів облдержадміністрацій

13 листопада, 2017 12:44
УКРАЇНА/Рада скасувала конкурсний відбір голів облдержадміністрацій
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада скасувала конкурсний відбір голів місцевих державних адміністрацій і керівників центральних органів виконавчої влади.

Верховна Рада скасувала конкурсний відбір голів місцевих державних адміністрацій і керівників центральних органів виконавчої влади.

За ухвалення в цілому законопроекту №7126 проголосували 234 депутата за мінімально необхідних 226.

Парламент установив, що дія закону «Про державну службу» не поширюється на голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників.

Законопроект повертає президентові право одноосібного призначення голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників без проведення будь-якого конкурсу, зазначив депутат від БПП Мустафа Найєм.

Водночас Альона Шкрум від «Батьківщини» зауважила, що рішення суперечить заявам президента Петра Порошенка щодо неможливості найвищої категорії держслужбовців бути членами політичних партій і керувати партіями на місцях. 

«Державні службовці стають політиками, залежними від АП та знову можуть бути членами політичних партій. Готуються до виборів, бо без адмінресурсу їм не перемогти», — додала Шкрум.

У грудні 2015 року Рада ухвалила закон «Про державну службу». Цей документ запровадив конкурсний відбір на посади держслужби (зокрема місцевих державних адміністрацій).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вертикаль президента»: Як депутати допомогли Порошенку посилити вплив на губернаторів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини