Верховна рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про захист прав фінансових послуг, яким банки зобов'яжуть розкривати інформацію про реальні кредитні ставки та комісії, які сплачують споживачі, отримуючи кредити.

За цей законопроєкт проголосували 309 депутатів.

Зазначимо, що цей законопроєкт підтримували у Національному банку України, зазначаючи, що ухвалення цього законопроєкту дозволить НБУ реально впливати на неправдиву інформацію, яку банки зазначають про свої послуги.

«Так, проведені серед банків дослідження щодо висвітлення реальної ставки з урахуванням загальних витрат за кредитом показали, що задекларована банком номінальна процентна ставка споживчого кредиту часто виявляється значно меншою від розміру реальної процентної ставки, розрахованої з включенням до загальних витрат за кредитом послуг третіх осіб, що суттєво збільшує загальні витрати за кредитом», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Депутати сподіваються, що новий закон допоможе споживачам побачити реальну картину вартості кредитів та підвищить рівень довіри населення до банків, страхових компаній та інших фінансових установ.

12 червня у Нацбанку створили окремий підрозділ для захисту прав споживачів фінансових послуг.

«Національний банк бере на себе відповідальність за захист прав споживачів фінансових послуг та створює спеціальний підрозділ, який буде займатися цими питаннями», — повідомив тоді голова НБУ Яків Смолій, зазначивши, що Нацбанк планує захищати права споживачів фінпослуг навіть без ухвалення закону Радою.

Поділитись: