УКРАЇНА

Рада ухвалила нові засоби примусового стягнення боргів за несплату аліментів

7 грудня, 2017 15:05
УКРАЇНА/Рада ухвалила нові засоби примусового стягнення боргів за несплату аліментів
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада прийняла законопроект, який змінює порядок примусового стягнення боргів зі сплати аліментів.

Верховна Рада прийняла законопроект, який змінює порядок примусового стягнення боргів зі сплати аліментів.

За відповідний законопроект №7277 проголосували 294 депутати.

Документ передбачає нові способи примусового стягнення боргів з одного з батьків, який не сплачує аліменти понад 6 місяців.

Зокрема, йдеться про тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом на 6 місяців. Проте, не можна заборонити боржнику водити авто, якщо він цим заробляє на життя.

Крім цього, нові зміни до закону встановлюють, що у випадку боргів зі сплати аліментів, може бути встановлено покарання у вигляді соціальних робіт. Вид робіт визначатимуть органи місцевого самоврядування.

Боржнику можуть тимчасово заборонити виїжджати за кордон до погашення боргу.

Також передбачається, що питання тимчасового виїзду дитини за кордон на строк понад місяць має право самостійно вирішувати той з батьків, з яким проживає дитина.

Раніше Рада попередньо підтримала заборону виїзду за кордон неплатникам аліментів.

10 листопада повідомлялося, що Мін’юст пропонує створити публічний реєстр неплатників аліментів

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти