Верховна Рада України ухвалила закон «Про валюту та валютні операції». За відповідне рішення проголосувало 228 депутатів.

Верховна Рада України ухвалила закон «Про валюту та валютні операції». За відповідне рішення проголосувало 228 депутатів.

Ухвалення закону відбулося з другої спроби. Першого разу за нього віддали свої голоси лише 219 депутатів.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

Сам закон розробив Національний банк України як частину нової концепції валютного регулювання. Згідно з задумом НБУ, даний законодавчий акт повинен запровадити принцип «дозволено все, що не заборонено».

Також законопроект схвалили на Національній раді реформ — дорадчому органі при президентові України. Крім цього, нова законодавча ініціатива НБУ отримала схвальний відгук від прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, який виступив за якнайшвидше ухвалення даного закону Верховною Радою.

Напередодні комітет парламенту з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував ухвалити у другому читанні законопроект «Про валюту і валютні операції».

Нагадаємо, що 17 травня Рада ухвалила президентський закон «Про валюту» у першому читанні. Тоді за нього проголосувало 253 депутати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Поділитись: