УКРАЇНА

Рада ухвалила закон про амністію-2016 і поширила її на учасників АТО

УКРАЇНА/Рада ухвалила закон про амністію-2016 і поширила її на учасників АТО
Зберегти
Вигляд

Рада оголосила амністію і поширила її у 2016 році, який, зокрема, поширюється на учасників бойових дій, які захищали суверенітет і територіальну незалежність України. За прийняття в цілому законопроекту проголосувало 247 депутатів.

Рада оголосила амністію для найбільш вразливих категорій засуджених, зокрема вагітних, неповнолітніх, інвалідів, пенсіонерів, ветеранів війни та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Крім того, звільняються засуджені особи, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, одержали статус учасника бойових дій.

Також звільняються від відбування покарання у вигляді утримання на гауптвахті військовослужбовців, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості, засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності законом відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

За інформацією Міноборони, в Україні з початку проведення АТО статус учасника бойових дій отримали більше 149,5 тисяч військовослужбовців і працівників ЗСУ.

Пов`язані новини