Рада Україна — НАТО затвердила річну програму для України

Генсек НАТО Єнс Столтенберг
Генсек НАТО Єнс СтолтенбергAP Photo / Olivier Matthys

Рада Україна — НАТО схвалила «амбітну» робочу програму на наступний рік. Вона включає енергетичну безпеку та інновації, а також взаємодію.

Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ НАТО та проведення Ради Україна — НАТО. Її транслювало «Суспільне».

«Ми обговорювали членство в НАТО, і ми дали рекомендації щодо первинних реформ, які мають бути в Україні, включно з боротьбою з корупцією та підтримкою прав людей. І Україна зараз набагато ближча до НАТО, як ніколи раніше», — сказав він.

Журналісти нагадали, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний говорив, що війна у «глухому куті». У генсека НАТО запитали, яка можливість є для України, щоб вона стала ближчою до НАТО і вийшла з цього «глухого кута».

За словами Столтенберга, попри те, що протягом останніх місяців кардинальних змін на фронті не сталось, «відбуваються величезні, страшні бої». Він, зокрема, зауважив, що Україна здійснила атаки на Чорноморський флот, через що є можливість експортувати зерно з портів Одеси, а також била по тилу рф.

«Це теж важливий крок, це руйнує можливості та спроможності росії. Факт того, що Україна продовжує завдавати великих втрат росії, показує її міць та спроможність. Дуже важливо, щоб продовжувалося постачання зброї, щоб можна було далі воювати», — сказав генсек.

Трохи контексту

В уряді України 28 листопада повідомляли, що Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції схвалила проєкт адаптованої річної програми Україна — НАТО.

Адаптована Річна національна програма (аРНП) — це підготовка України до членства в Північноатлантичному альянсі. Її головна мета — підвищити обороноздатність України як майбутнього союзника Альянсу. Більше про це читайте тут.

Нагадаємо, що за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року лідери держав-членів Альянсу домовились про відмову від плану дій щодо членства (ПДЧ).

Натомість прогрес України у впровадженні реформ, необхідних для членства в НАТО, регулярно відстежуватимуть через прогрес в індикаторах виконання аРНП.

Україна запропонувала перейти від практики щорічного звітування з виконання аРНП до постійних консультацій у межах роботи Ради Україна — НАТО.