Народні депутати дозволили Держбюро розслідувань та Національному антикорупційному бюро (НАБУ) вести автономне прослуховування, але прослуховувати та проводити обшук у депутатів без згоди Ради не дозволили.

За відповідний законопроєкт №1009 проголосували 330 депутатів.

Як зазначає Центр протидії корупції, попри скасування депутатської недоторканності в Конституції, парламентарі фактично залишили себе недоторканними — з нового закону прибрали положення, які дозволяли прослуховувати депутатів без згоди Ради.

Також депутати не скасували частину так званих «правок Лозового», а саме — залишаються в силі обмеження строків досудового розслідування. Крім цього, залишилась чинною норма, яка дозволяє скасовувати підозри через суд.

Водночас депутати скасували частину «правок Лозового», зокрема проведення експертиз, та відхилили правку, яка фактично знищувала незалежне прослуховування НАБУ.

Спочатку законопроєкт №1009 змінював статус народного депутата і дозволяв прослуховувати їх з санкції генпрокурора, а не більшості Верховної Ради, а також проводити обшук у парламентарів. Однак під час голосування за цю версію документа у другому читанні «турборежим» дав збій і його не підтримали.

Як повідомлялось, після цього в Офісі президента розбиралися у причинах провалу голосування, зокрема голова ОПУ Андрій Богдан кричав: «нафіг їх (депутатів) розпустити».

Поділитись: