Економіка

Рада в першому читанні ухвалила новий Трудовий кодекс

Економіка/Рада в першому читанні ухвалила новий Трудовий кодекс
Зберегти
Вигляд

Верховна Рада в першому читанні прийняла новий Трудовий кодекс, який об'єднує внесені до чинного кодексу правки і адаптує трудове законодавство України до міжнародних актів. Адже без поправки, яка забороняє дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації.

 

Норми проекту Трудового кодексу, як зазначається на сайті ВР, спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до європейських норм.

Головними запропонованими новаціями у трудових відносинах, за співавтора документа народного депутата Людмили Денісової, є те, що в разі можливих суперечностей норм різних законів про працю, всі неточності трактуються на користь працівника.

Також передбачається укладення трудового договору виключно в письмовій формі. Забороняється змінювати норми трудового договору і заробітну плату без згоди працівника. Щорічна відпустка збільшується з 24 до 28 днів.

При цьому в новому кодексі залишається норма про 40-годинний 5-денний робочий тиждень. Без змін залишається норма про випробувальний термін, тривалість якого не може перевищувати 3 місяці. У той же час, понаднормова робота оплачуватиметься у трикратному розмірі, на відміну від нинішньої норми про оплату роботи в позаурочний час у двократному розмірі.

За словами Денісової, проект узгодили чотири з п'яти українських профспілок, які представляють 9 мільйонів працівників. У той же час, новий кодекс будуть доопрацьовувати до другого читання, в тому числі його відправлять до Міжнародної організації праці для експертного висновку.

При цьому Рада відмовилася від пропозиції внести до Трудового кодексу поправку, яка забороняє дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації. Її пропонувала внести депутат Ірина Геращенко.

Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман поставив на голосування можливість розгляду цієї поправки до другого читання Трудового кодексу.

hromadske.tv

Пов`язані новини