УКРАЇНА

Рада відклала обрання омбудсмена

6 червня, 2017 13:18
УКРАЇНА/Рада відклала обрання омбудсмена
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада не обиратиме 6 червня уповноваженого парламенту з прав людини, оскільки в Нацагентстві із запобігання корупції не встигли провести спецперевірку і попросили більше часу.

Верховна Рада не обиратиме 6 червня уповноваженого парламенту з прав людини, оскільки в Нацагентстві із запобігання корупції не встигли провести спецперевірку кандидадів.

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає кореспондент Громадського.

За його словами, в НАЗК попросили більше часу для перевірки всіх кандидатів.  

«Станом на сьогодні, хоча Верховна Рада йшла повністю передбаченими термінами законом, ми є в ситуації, коли кандидати на уповноваженого не мають остаточного проходження спецперевірки, не мають результату висновків НАЗК і ми, згідно закону, не можемо розпочати конкурс і змушені дочекатись остаточного рішення спецперевірки», — сказав Парубій.

Водночас, глава секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко зазначив, що не обрання обмудсмена саме сьогодні є порушення закону. 

За його словами, голосування проводиться під час пленарних засідань Верховної Ради бюлетенями для таємного голосування, але не раніш як через десять днів і не пізніше ніж через двадцять днів після закінчення строку для висування кандидатів для участі у виборах.

«Сьогодні, 6 червня, саме той 20-й день. Відсутність висновку НАЗК не є причиною для порушення закону. Тобто, голосування після 6-го червня є порушенням Закону Про Уповноваженого», — зазначив Крикливенко.

Водночас, статтею 6 закону про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини не передбачені подальші дії у разі, якщо нового обмудсмена не обрали через 20 днів після закінчення терміну роботи попереднього уповноваженого. 

Нагадаємо, 27 квітня сплив п’ятирічний термін Валерії Лутковської на посаді уповноваженої Верховної Ради з прав людини. Тепер парламент має обрати нового омбудсмана. За процедурою кандидат або кандидатка мають бути висунуті на голосування, якщо зберуть 113 підписів парламентарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Боєць за права»: Хто претендує на посаду нового омбудсмана. ​

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини