Економіка / Гроші

Рада відмовилась підвищувати акцизний та екологічний податок

Верховна Рада
Економіка/Гроші/Рада відмовилась підвищувати акцизний та екологічний податок
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада України не змогла ухвалити закон, що вносить зміни до Податкового кодексу та підвищує ставки за акцизним та екологічним податком, а також плату за користування радіочастотами.

За відповідне рішення проголосувало 170 депутатів, в той час як для ухвалення рішення необхідна більш ніж половина голосів (226 і більше).

Зокрема, законом пропонувалось збільшити ставки за деякими акцизами на 9%, а ставки рентної плати за користування надрами (не для видобутку корисних копалин) — на 10,3%.

Ініціатором законопроекту став уряд, який таким чином намагався збільшити надходження до бюджету у 2018 та 2019 році, що сприяло б виконанню плану за надходженнями.

На засіданні 18 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні зміни до Бюджетного кодексу, що передбачають перехід до трирічного бюджетного планування, а також проект бюджету на 2019 рік.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України затвердив у бюджеті на наступний рік мінімальну зарплатню на рівні 4170 гривень. Відтак зарплата, за планом бюджету, має зрости з 3723 до 4170 грн. 

Також, за словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, у бюджеті на 2019 рік уряд планує передбачити 56 мільярдів гривень на будівництво доріг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Пов`язані новини