Верховна Рада відклала розгляд Виборчого кодексу з пропозиціями президента Володимира Зеленського.

Про це повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков. Водночас він не уточнив, на коли переноситься розгляд. 

Очікувалося, що сьогодні, 5 грудня, Рада голосуватиме за 17 пропозицій президента до Виборчого кодексу. Це питання стояло першим у порядку денному.

«Оскільки останні матеріали щодо Виборчого кодексу надійшли запізно, пропонується відкласти його розгляд.  Якщо немає заперечень в залі, переходимо до наступного питання порядку денного», — заявив Разумков.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада 8-го скликання ухвалила новий Виборчий кодекс. Він передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

14 вересня президент Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт щодо змін до Виборчого кодексу, який прийняли народні депутати попереднього скликання Верховної Ради України.

Також спікер Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що у Раді підготують новий виборчий кодекс, який закріпить пропорційну систему з відритими списками.

3 жовтня Верховна Рада виділила комітету з питань організації державної влади три місяці на роботу з пропозиціями президента Володимира Зеленського до Виборчого кодексу.

Поділитись: