Верховна Рада України ухвалила новий виборчий кодекс.

За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів.

Новий Виборчий кодекс передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

Варто зазначити, що позачергові вибори народних депутатів, які відбудуться 21 липня, проходитимуть за старою виборчою системою.

Відзначимо, що проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки і скасування «мажоритарки», прийняли в першому читанні ще в листопаді 2017 року. Але з тих пір справа тільки зараз дійшла до другого читання — до документа подали безпрецедентну кількість поправок (майже 5000).

Після інавгурації президент Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду і вніс свій проект кодексу до парламенту, який передбачає скасування мажоритарної системи, але зберігає закриті списки.

Депутати не включили цей проект до порядку денного. Після цього Зеленський видав указ про призначення дострокових виборів на 21 липня, що автоматично означає - вибори в Раду відбудуться за старою змішаною системою.

Поділитись: