Верховна Рада ухвалила постанову №4109, якою визнала нелегітимними так звані місцеві вибори на території анексованого Криму, проведені окупаційною владою.

На пленарному засіданні 30 вересня постанову підтримали 276 народних депутатів. 

У парламенті наголосили, що незаконні вибори російської влади не матимуть «жодних правових наслідків». Результати цих виборів не визнаються ні Україною, ні міжнародним співтовариством.

Що це за вибори?

13 вересня в анексованому Криму відбулися так звані «вибори губернатора Севастополя» та «довибори депутатів» до так званих «державної ради Республіки Крим» та «Сімферопольської місцевої ради»».Їх призначили через «дострокове припинення повноважень депутатів», обраних за виборчим округом. Перед «Єдиним днем голосування» в РФ одразу декілька депутатів в анексованому Криму, зокрема так званий губернатор Севастополя, склали свої мандати за власним бажанням.

А що кажуть в українському МЗС?

Міністерство закордонних справ висловило протест та засудило організацію і проведення Росією «виборів». Там назвали дії Кремля «продовженням грубих порушень державного суверенітету і територіальної цілісності України».

«Усі причетні до підготовки та проведення незаконного «голосування» в тимчасово окупованому Криму нестимуть відповідальність згідно із законодавством України», — наголосили в МЗС.

Також вони закликали іноземні держави та міжнародні організації засудити незаконні дії РФ та чітко заявити про невизнання результатів так званих «виборів».

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: